• WEB SİTEMİZ YENİ ARAYÜZÜ İLE YAYINDA

Isı yalıtımı (mantolama) yaptırmadan önce kime yaptıracağınızı ve nasıl bir uygulama ile yaptıracağınıza karar verin. Isı yalıtımında önemli olan binanıza ve bütçenize en uygun olacak. Isı yalıtım paket sistemlerini iyi bilmek tanımak ve sorunsuz bir uygulama sonuncunda elde edeceğiniz mükemmel sonuçla hem kesenizin hem de evinizin konforu yaşayın.

Yüzbaşıoğlu Boya olarak Türkiye’de mantolama malzemesi satışında bulunan birinciliklerimiz ile sizlere en uygun en doğru yalıtım malzemesini tedarik ediyoruz. Isı yalıtım kararı almadan önce lütfen bizlerden ücretsiz keşif talep ediniz.

Zaman yatırım değil yalıtım zamanı olduğunu unutmayın. Enerjinizi boşuna harcamayın.

isi-yalitim-nedir

YALITIM=YATIRIM

isi-yalitim-1

BİNALARDA ISI YALITIMI (MANTOLAMA)

Farklı sıcaklıkta ki iki ortam arasında ısı geçişini azaltmak için yapılan uygulamalara ısı yalıtımı (mantolama) denir.Yalıtım nedeniyle kışın oluşan ısı kayıplarıyla yazın meydana gelen ısı artışlarının önüne geçilerek kışın kömür ve doğalgaz, yazın elektrik kullanımı en aza indirilir. Isı yalıtımı binaların cephelerine, çatı, döşeme ve pencerelerine uygulanır. Diğer deyişle bina sakinlerinin daha az enerji kullanarak ısınması veya serinlemesi, sıcaklığa sahip yaşam alanlarıyla bina çevresi arasındaki ısı geçişinin azaltılması için yapılan işlemlere ısı yalıtımı denir.

ISI YALITIMININ FAYDALARI

Tasarruf ettirir

Çevre kirliğini azaltır

Verimliği artırır

Konforlu ve sağlıklıdır

Kaliteli mekanlar sağlar

Deprem direncini korur

isi_yalitim_faydalari_ankara

NOT: Kullanılacak ısı yalıtım malzemesinin performansına ve kalınlığına bağlı olarak değişebilir.

YAKIT FATURALARINIZIN %50 İNDİRİMLİ GELMESİNİ İSTER MİSİNİZ ?

Yalıtım konusunda en yaygın hatalardan biri, ısı kaybının çatı ve pencerelerden kaynaklandığını düşünmektedir. Oysa bu kaybın büyük bölümü toplam ısı kaybının yarısını teşkil eden, geniş yüzey alanlarına sahip soğuk dış duvarlar neden olmaktadır. Amaç tasarrufsa pencereleri yenileme çatı katına yalıtım yapmanın yanı sıra dış cepheye Isı yalıtımı (Mantolama) yaptırmak. En etkili yöntemdir.

2017 YILI İÇERİSİNDE ENERJİ KİMLİK BELGENİZİ ALMAYI UNUTMAYIN.

ENERJİ PERFORMANS YÖNETMELİĞİYLE YALITIMIN ÖNEMİ DAHA DA ARTIYOR…

yalitim_1
yalitim_2