Dış cephe mantolama yaparak, kış aylarında ısıtma ve yaz aylarında soğutma giderlerinde %50 – %60’a varan tasarruf sağlarsınız.

Mantolama için ödediğiniz parayı, yani yatırım maliyetini, 2-3 yıl içinde sağladığınız tasarrufla geri kazanırsınız.

Bir kere yaptırıp ömür boyu kullanacağınız için bina ömrü boyunca tasarruf sağlamaya devam edersiniz.

Evlerimizde kışın daha sıcak, yazın daha serin bir ortam sağlaması sebebiyle yaşam standartlarınızı yükselterek daha sağlıklı, konforlu bir ortamda yaşamaya başlarsınız.

Binalarınız da ve dolayısı ile daireleriniz de terleme, küflenme ve bunlara bağlı leke oluşumunu önler ve bu sayede rutubetten uzak daha sağlıklı bir ortamda yaşama şansı bulur, sizi ve ailenizi küf, rutubet vb kaynaklı hastalıklardan korumuş olursunuz.

Mantolama sayesinde binalarınızı dış etkilerden koruyarak yapınızın ömrünü uzatırsınız.

Binanızın onarım ve bakım masrafını azaltırsınız.

Her yeni ev almak veya daire kiralamak isteyenlerin ısı yalıtımlı binaları tercih ettiği göz önünde bulundurulduğunda, yapınızın değerini arttırmış olursunuz.

Binanızın yaşı kaç olursa olsun, yapınıza dekoratif bir görüntü sağlayıp, ilk günkü kadar yeni görünmesini sağlarsınız.

Daha az yakıt ve enerji kullanımı yaparak, hava kirliliğini engelleyip çevreyi korumuş olursunuz.

Evinizde kullandığınız yakıt tüketim miktarını düşürerek yani ısıtma ve soğutma giderleriniz de %50-%60 tasarruf yaparak, ülkemize yurt dışından getirilen doğalgaz ve petrol ithalatının azalmasına sebep olup ülke ekonomisine katkı sağlarsınız.

Yasal bir zorunluluk olan ısı yalıtımı yaptırarak binanıza Enerji Kimliği Belgesi alıp yasal mevzuata tam uyumlu bir yapıda yaşamaya başlarsınız.